Број на текстови објавени денес: 24
Сцена

Средбата на Меган и Бијонсе сепак била напната, пејачката го прекрши правилото дека кралското семејство последно доаѓа

Photo: EPA/VICKIE FLORES

Војвотката од Сасекс Меган Маркл и пејачката Бијонсе конечно се сретнаа очи в очи. На премиерата на филмот „Кралот на лавовите“ во Лондон првпат се запознаа и пред камерите се прегрнаа како да се знаат со години.

Меѓутоа, британските медиуми објавуваат детали од бекстејџот тврдејќи дека не било толку идеално. Додека се прегрнуваа и бакнуваа пред камерите, позади сцената владеела напнатост, а атмосферата ја подгреале советниците на Меган Маркл и принцот Хари. Тие не биле воодушевени од тоа што познатиот „шоубиз“ пар, Бијонсе и Џеј Зи, доцнат на премиерата односно тоа што пристигнале после претставниците на кралското семејство, што според протоколите е забрането.

Токму поради тоа и атмосферата била напната.

Инсајдер за британските медиуми открил дека причината било тоа што се скинал долгиот фустан во златна боја на Бијонсе и таа не сакала да облече нешто друго. Затоа, чекале во хотелот во Лондон да дојде шивачка и да го поправи.

Пејачката и нејзиниот сопруг задоцнија на премиерата дури 90 минути.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Евровизиската песна на Италија со над 50 милиони прегледи на Јутјуб (ВИДЕО)

saso user

Штотуку се свршија, a Родригез се најде среде скандал: Престани да ја изневеруваш Џенифер!

saso user

Великаните на српското глумиште на поштенски марки

saso user