Број на текстови објавени денес: 0
Македонија

Синот на Катица Јанева рекол дека вториот телефон ѝ е изгубен во Белград

По гостувањето во емисијата „Стадион“ на Канал 77 и во емисијата КОД на Телма ТВ, обвинителката Вилма Русковска, денеска имаше интервју и на Сител ТВ.

Таму таа откри уште еден детал за случајот „Рекет“ за вториот телефон кој го бараа нејзините истражители.

Русковска истакна дека судот мора да ги прифати аудио и видео снимките како доказ. Таа нагласи дека во најскоро време ќе заврши вештачењето на телефонот на Јавниот обвинител Катица Јанева кој минатата недела и беше одземен во врска со случајот „Рекет“.  Таа посочи дека синот на Катица Јанева рекол дека вториот телефон ѝ е изгубен во Белград.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Светскиот пикник ќе почне со виенска шницла и со захер торта

saso user

Централниот караван на „Заедно Напред!“ во текот на денешниот ден ќе биде на средби со граѓани и граѓанска трибина во Охрид

saso user

Захариева: Можно е до октомври да биде донесена одлуката за почеток на преговорите со Северна Македонија и Албанија

saso user