Број на текстови објавени денес: 26
Македонија

Ратификацијата на нашиот протокол за НАТО во итна процедура во Шпанија

Ратификацијата на проколот за прием на Македонија во НАТО ќе оди по истна постапка во Шпанија.

Веста од македонската влада прва ја објави вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска.

„Gracias España! Ратификацијата на нашиот прием во НАТО во итна процедура! Советот на министри на Шпанија сака да ја види нашата земја што поскоро во НАТО. Лондон, се гледаме на 3-4 декември!“, напиша Шекеринска на социјалните мрежи.

Photo: EPA / STEPHANIE LECOCQ

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Боки 13 со лисици на рацете донесен на распит во Кривичен суд

saso user

МОН во битка со Општина Гостивар за кадровски решенија

saso user

Пресудите за сите осудени во крвавиот четврток

saso user