Број на текстови објавени денес: 23
Спорт

Младите ракометарки го победија Косово, ќе играат за 5. место на ЕХФ шампионатот

Женската младинска ракометна репрезентација на Северна Македонија забележа победа над Косово со 31-30 на ЕХФ Шампионатот во Литванија и ќе се бори за петтото место на турнирот.

Седлоска со осум гола беше најефикасна во нашите редови,додека кај Косовките, Реџепи даде неверојатни 18 гола.

Селекцијата до 19 години досега на шампионатот претрпе два порази од Швајцарија и Литванија, додека победи оствари на стартот против Грузија и денес против нашиот западен сосед.

Во дуелот за петтото место, нашите млади ракометарки ќе се соочиат со Фарски Острови.

Фото: Ракометна федерација на Македонија

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Шумахер ќе тестира со Ферари во Бахреин

saso user

Роналдо: Сè може да се случи против Атлетико

saso user

Алегри: Ќе одморам од фудбалот и ќе се посветам на семејството

saso user