Македонија

Куче запалено со бензин во гевгелиско Стојаково

Во гевгелиско Стојаково, куче било запалено со бензин.

Вознемирувачки фотографии од запаленото животно денеска се шират на социјалните мрежи. Во коментарите, активистите за заштита на животните прашуваат до кога ќе се дозволи вакво изживување врз животните и нема да се казнуваат сторителите.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Милошоски: Пендаровски испрати порака на обесхрабрување до сите граѓани на Македонија

saso user

До среда дожд и град, викендов и до 36 степени

saso user

Стоилковски: Власта сака молчеливиот Јовески да ги спасува роднините на СДСМ во СЈО ВИДЕО

saso user