Македонија Топ вести

КОД: Додека Боки 13 барал рекет, Катица била на спикерфон

Снимките предадени во обвинителството за организиран криминал потврдуваат дека во разговорите меѓу рекетираниот Орце Камчев и изнудувачот Бојан Јовановски има и трето лице во некои разговори, специјалната обвинителка Катица Јанева. Тоа за екслузивно за КОД го потврди обвинителката Вилма Русковска.

Во продолжение пренесуваме дел од интервјуто кое го објави Телма ТВ:

Русковска: Видете, не можам да зборувам за детали од доказите со кои располагаме. Се слуша разговор со јавен обвинител.

КОД: Пуштен на интерфон?

Рускоска: Да.

Истражувањето на КОД за случајот „Рекет“ ќе може да се погледне утре во 19.10 на Телма.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Вангеловски: Отворањето истраги по истекот на 18-те месеци можеби било за да се злоупотреби СЈО

saso user

Шефицата на кабинет на Јанева сведочела за „Рекет“, обвинителот Рустеми утре

saso user

Спасовски по повод 27 години во Обединетите нации: И ова ќе го поминеме!

saso user