Број на текстови објавени денес: 16
Бизнис Топ вести

Заев: Просечната плата продолжува да расте, економската година ги дава резултатите

Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил објави дека просечната плата од месец во месец продолжува да расте и оти економската година ги дава резултатите.

„Просечната плата од месец во месец продолжува да расте! Економската година ги дава резултатите, а граѓаните ги чувствуваат ефектите. Продолжуваме и не застануваме, до крајот на мандатот на оваа Влада, просечната плата да биде 30.000 денари“, напиша Заев во објавата на својот фејсбук профил.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Во живо: Прес-конференција на премиерот Заев и министерот за економија, Бектеши

saso user

Пендаровски ги потпиша законите со кои УБК заминува во историјата

saso user

СЈО крева раце од Катица Јанева: Поединци не го прават СЈО

saso user