Сцена

Поради неа се откажа од тронот, а сега се разведуваат поради нејзиниот жесток секс во базен ФОТО+ВИДЕО

Според странските медиуми, разводот бил инициран токму од султанот, кој ја напуштил малезиската монархија на почетокот од оваа година, откако открил дека неговата млада сопруга своевремено имала секс во базенот во едно руско ТВ- реално шоу кое било снимено во Мексико.

Она што се најавуваше уште од јануари оваа година, стана реалност. Поранешниот малезиски крал Мухамед Петти од Келантан, кој се откажа од својот престол, се развел од поранешната Мис на Москва Ријана Оксана Војеводина.

За разводот на двојката која се венча во 2018 година во Москва (претходно тие ја официјализирале врската на муслиманска тајна церемонија на 7 јуни, а потоа во ноември следувала втората свадбена церемонија по која доспеаја во центарот на вниамнието) на почетокот на оваа година пишуваше рускиот весник „Стархит“, наведувајќи дека Мухамед Петти од Келантан (50) и 23 помлада Ријана Оксана Петра, поранешна ријалити ѕвезда, постојано се расправаат.

Разводот бил регистриран како конечен на 1 јули оваа година, објавиле медиумите во Куала Лумпур. Сертификатот, кој го носи келантанскиот државен грб, укажува на тоа дека разводот е направен со изговарање на зборот „талак“ три пати – најтежок и неповратен облик на развод во исламот.

oksana pokrivalica foto Instagram rihanapetra

FOTO: Instagram/Printskrin

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Рита Ора им купи на родителите вила во Приштина од 1,5 милиони фунти ФОТО

saso user

На Јуниорскиот евросонг 2019 во Полска ќе не претставува Мила Москов

saso user

Погледнете го новиот дом на Ѓоковиќ: За луксуз во Мајами платил 6,7 милиони долари ФОТО

saso user