Број на текстови објавени денес: 25
Здравје

Зачини за перење

Со помош на црн пипер, сол, лимон или оцет вашата стара облека ќе го врати стариот сјај и ќе изгледа како тукушто да сте ја купиле.

Црн пипер

Додадете лажичка мелен црн пипер во машината за перење но директно во машината, а не во делот за прашок и вклучете ладно перење. Црниот пипер делува како шмиргла и ги отстранува трагите од сапуница од облеката.

Повеќе за ова на порталот „Арт кујна“.

Фото: Pixabey

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Најпознатиот кардиохирург на светот тврди: Појадокот е зло, дајте му го непријателот!

saso user

Татко пишува книги во кој неговиот син кој е смртно болен го претворил во суперхерој

saso user

Како со помош на чудотворна билка да се откажете од цигарите

saso user