Сцена

Почина реге музичката легенда Пет Кели ВИДЕО

Музичката реге легенда Пет Кели почина вчера на 16 јуни поради компликација на болест со бубрезите во своите рани седумдесетти години.

За смртта на Кели, јавноста ја извести неговата сопруга.

Кели својата музичка кариера ја започна уште во почетокот на шеесеттите години на минатиот век, а засекогаш ќе остане познат по своите реге хитови, како и по мегапопуларната нумера „How Long“.

– Кели не беше само одличен музичар туку и многу дисциплиниран и добар човек – изјавил негов пријател за медиумите.

Foto: Printscreen/Youtube/Steady 45s

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Би-би-си за импресивниот настап на Тамара и петте лекции од Евровизија

saso user

УЕФА препорача да се завршат домашните натпреварувања – првенството и купот

saso user

Пинк за својот брак: Одамна ќе се разведев ако не одев на брачно советување

saso user