Досие Македонија Топ вести

ЕКСКЛУЗИВНО (ГАЛЕРИЈА) ПРТИВОРСКИ ВРИСКОТИ И ПЛАЧЕЊА НА БОКИ 13 И ВОЗНАТА ЕРГЕЛА НА КИЧЕЕЦ

Анализирајќи го она што се случува, поврзано со случајот „Рекет“, каде се уапсени Боки 13 и Зоран Милески-Кичеец, а кој се теретат, согласно Кривичниот Законик на РСМ Член 259 УЦЕНА.

ЈОРМ користејки го Членот 259 од Законот за Кривина постапка на РСМ, Користење на посебните истражни мерки како доказ во кривичната постапка, обезбедиле, според нивно кажување повеќе аудио и видео записи, применувајќи го овој член од законот, издале Налог за апсење на лицата Боки 13 и Зорам Милевски -Кичеец.

Согласно Кривичниот Законик на РСМ Член 259, на Боки 13 и Милевски му се заканува максимална затворска казна од 10 години, со оглед, дека стореното Кривично Дело согласно Став 6 од овој законик, настанато е дело од значутелно поголема против правно стекната имотна корист на сторителите на К.Д.

БОКИ 13 ПАЛЧЕЛ ЦЕЛ ДЕН ВО ПРИТВОРСКАТА ЌЕЛИЈА

Според сознанијата на редакцијата ОхридСкај, Боки 13 в’чера цел ден во притворската ќелија ја поминал во плачење. Него притворски цимер му е Македонец, кој исто така изречена му е мерка притвор, а е познат по низ обвиненија кои ги има кон него изнесено СЈО.

Како што дознаваме, при приемот на Боки 13 во КПУ Затвор Скопје-Шутка, во стандардната процедура која ја применува затворската служба на следниве прашања од управата на КПУ Затвор Скопје-Шутка:

1-Име и презиме ?

Бојан Јованоски

2-Дали имаш некој прекар?

Боки 13

3.Пол ?

Одбивам да кажам / изјаснам

4-Имотна состојба?

Одбивам да кажам / изјаснам

Ова се прашањата од затворската управа и одговорите на Боки 13

ЗОРАН МИЛЕВСКИ – КИЧЕЕЦ СИ ГО ЗАБОРАВИЛ МОТОРОТ ВО ОХРИД!

На само еден ден пред апсењето на Зоран Милески-Кичеец, истиот тој бил во Охрид управувајќи квадрицикал марка  Can-Am Autlander. Во доцните вечерни часови, му било ладно, па тој го оставил истиот на паркинг на еден Хотел, каде се наоѓа и до денешен. Овој модел според познавачите, чини неверојатно над 30.000 евра. Но Кичеец во Охрид има и екстравагантно луксузен џип од марката „Мерцедес-АМГ 4х4 Кватро“, со регистарски ознаки на Р.Бугарија, кој на пазарот чини 500.000 Евра, а истиот го има дадено да го управуваат други лица од Охрид.

Галерија на малата возна „ергела“ на Кичеец:

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ахмети викаше и трескаше по маса, нервозен зашто има многу партии на Албанците ВИДЕО

saso user

Скопјанец со Паркинсонова болест се оддалечил од домот

saso user

Во велешката болница донесено починато седумгодишно дете

saso user