Досие Македонија Топ вести

ЈОВЕСКИ, ТВОЕТО ЈОРСМ, Е ГЕНЕРАТОР НА КРИМИНАЛОТ И, ТУКА НЕМА КОМПРОМИСИ!!

Една блесава медиумска перјаница, сопственик на порталот Мактел.мк, која единствено нешто што знае е‘ да изнудува Рекет, ќе истакне: – „Алчноста на Боки му нанесе голема штета на угледот на СЈО“????!! Но дали има разлика помеѓу тоа што го правел Боки 13 и она што го прави Саше Иваноски-Политико?! Има, а таа е видлива само во бараната сума на изнудениот рекет. Додека Боки 13 барал милиони, новава перјаница изнудува рекет, некаде 5000 евра, а нека де по директори на јавни претпријатија по 150 евра, дневно..! Порано бараше за леб и млеко за детето, сега бара за одмори, патувања, за некаков си спас од враќање на Груевски?!! Забегана работа! И, тогаш сите му се виновни, ама знае добро да плаче, кај одредени политичари, кој ете за бељата да биде поголема, до сега го спасуваат од кривичен прогон?! До кога, останува да видиме!!

ЈОВЕСКИ ТВОЈОТ ОБВИНИТЕЛСКИ ДВОР Е ПРЕПОЛН СО КРИМИНАЛИ!

Синоќа, на прес конференцијата ЈОРСМ Љубомир Јовески, повика сите оние кои имаат сознанија за изнуди да пријават во ЈО! Аферим, порано слика имаше, тон немаше, сега Јовески повикува, ама не сме сите ние Јордан Камчев, а ниту народецот ги има контактите со М-6, не сме партнери во бизнис со Бојко Борисов итн.

Но ајде Јовески нека објасне, како тоа Саше Иваноски, кој во истрага дава исказ дека го сторил делото, ама од инает, тоа за ЈО Охрид и покрај признанието не било Кривично Дело!? Само една недела од како се поднесе жалбата до Вишо јавно Обвинителство во Битола, истото експресно истиот ден одлучува, дека и покрај признанието на обвинетиот, тој не бил виновен, и, сега тераме граѓанска постапка ?!! Ајде Љубомире Јовески, симни се малку на земја, дојди до Основните Обвинителства, да видиш како по 5, 10 години се чуваат во фиоки предмети против сторители, пишувам за звучни имиња, како твоите обвинители се партиски мешетари и уценувачи во изборен процес! И, така секаде, иста слика низ сите обвинителства во РСМ. За која правда и правичност говори ЈОРСМ?? За тоа како твоите обвинители постанаа милионери преку ноќ? За оние каде криминалците плаќаат одредена тарифа за нивна слобода? За оние обвинители, кои постапуваат селективно, секогаш и во секоја прилика?! Во Охрид имаше две убиства, како ти завршија истите Љубомир Јовески?! Едниот си замина дома во Р.Србија, а другиот си кулира на Охридските плажи?!Таа е правдата ? Море сиктер, сите сте исти…

Пред 18 месеци Ви пишував за рекетите на Боки, Кики и Фрики, тогаш заспани бевте, требаше од надвор да Ве подразбудат?

Сашо Денесовски-Лично

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Денеска треба да сведочи Ана Камчева за „Рекет“

saso user

Лесновската црна дудинка прогласена за природна реткост

saso user

Во скопската зоолошка стигна првиот диносаурус ФОТО

saso user