Свет

Силен земјотрес ја стресе Австралија

Земјотрес со интензитет од 6,9 степени според Рихтерова скала го погоди брегот во местото Брум во Австралија, соопшти денеска американскиот Геолошки завод.

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета, ниту е објавено предупредување од цунами.

Епицентарот на потресот се наоѓал на длабочина од 33 километри под површина на земјата.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Како да престанете да бидете своите најжестоки критичари

saso user

Макрон ја поздрави одлуката на Трамп да зачува дел од американските трупи во Сирија

saso user

Конгрес на дедо-мразовци во Копенхаген

saso user