Број на текстови објавени денес: 0
Спорт

Mанџукиќ ја одби Борусија

Марио Манџукиќ ја одби понудата на германскиот клуб Борусија Дортмунд, кој беше подготвена да плати 15 милиони евра за неговите услуги.

Понудата на Борусија беше прва по најавите дека Манџукиќ го нема во плановите на новиот тренер на Старата дама, Маурицио Сари и дека италијанскиот шампион одлучи да го продаде.

Според медиумите иако Хрватот ја одбил понудата на Борусија, се уште е извесна можноста тој да се врати во Бундеслигата.

Интерес за неговите услуги покажува и неговиот поранешен клуб – Баерн Минхен, опција,  за која 33-годишниот напаѓач е многу заинтересиран, но сé уште нема донесено конечна одлука.

Инаку, Манџукиќ го носеше дресот на Баерн од 2012 до 2014 година постигнувајќи 48 гола од 88 натпревари, додека во дресот на Јувентус постигна 44 гола на 162 настапи.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Смолинг: Меси има слаба точка, само јас ја знам

saso user

Клоп: Не можам да трошам по 300 милиони секоја година како Сити и ПСЖ

saso user

Парондо: Немам зборови за моите момци и за нивниот подвиг

saso user