Сцена

Џорџ Клуни има тајна мисија: Сака да ги спои Бред Пит и Џенифер Анистон

По 14 години откако актерот Бред Пит (55) и актерката Џенифер Анистон (50) се разведоа, се чини дека нивниот пријател Џорџ Клуни (58) има нешто во план.

Се шпекулира дека Клуни сам себе си задал мисија повторно да ги спои Бред и Џенифер, пренесува „Мирор“.

Неговиот план започнал така што поранешните сопружници ги поканил да одат со него и со неговата сопруга Амал (41) на тајно патување во Рим.
Причината за ова е тоа дека Џорџ сака да го види еден од своите најдобри пријатели повторно среќен. Според неог, тоа значи само едно – повторно во врска со Џенифер.

Така, Бред и Џенифер остнале во приватна вила во Рим. Клуни се организирал, кажувајќи дека сместување резервирал за своите родители, за да не има никакви љубопитливи очи.

Испаднало романтично, благодарение на персоналот кој се однесувал многу дискретно.

Интересно е дека Бред бил заинтересиран на нов заеднички живот со Џенифер, но се чини дека на Бред нема да му успее, со оглед на тоа дека, како што рекла Џенифер, два нејзини брака завршиле бидејќи „среќата повеќе не постоела во тој договор“.

FOTO: Instagram/Printskrin

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Што јадеа ѕвездите годинава, по доделувањето на Оскарите?

saso user

Грција и Сан Марино најскржави во поените за извонредната Тамара ВИДЕО

saso user

Ријана воодушевена од убавината на Елена Ристеска ФОТО

saso user