Број на текстови објавени денес: 0
Спорт

Ѓоковиќ во финалето на Вимблдон

Светскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе ја брани титулата од Вимблдон, откако успеа да го совлада упорниот Шпанец Роберто Баутиста Агут со 6:2/4:6/6:3/6:2 во меч одбележан со неговата лутина откако навивачите на „Централниот терен“ очигледно се ставија на страната на Шпанецот.

Противникот за финалето Ѓоковиќ ќе го дознае по полуфиналето помеѓу Роџер Федерер и Рафаел Надал.

Фото: EPA/CARL RECINE /POOL

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Михајловски и Самосоненко на состанок со играчите разговарале за иднината на Вардар

saso user

Мурињо: Клоп нема освоено ништо три и пол години, а сѐ уште ја има довербата

saso user

Кабрал: Со поткуп од два милиона долари Рио де Жанеиро стана домаќин на ЛОИ

saso user