Број на текстови објавени денес: 121
Балкан

Трудница од Бијељина спасила 4-годишно дете од давење во базен на Халкидики

Трудницата Драгана Лалиќ од Бијељина спасила 4-годишно дете од Србија да не се удави во базен на Халкидики и тоа само неколу часа пред олујата, која прексиноќа го погоди овој полуостров, јавува Курир.рс.

Таа се наоѓала на базенот во хотелскиот комплекс, кога детето дошло само и влегло во водата.

– Во еден миг, детето навлезе во подлабоко и почна да се дави. Кога таа видела дека спасителите не забележале што се случува, таа без многу размислување влегла во базенот и го извлекла момчето – раскажуваат очевидци на настанот.

Набрзо се појавила и мајката на детето, која за тоа време била во морето, а само неколку часа се случило страшното невреме на Халкидики.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Во Советот на Европа официјално како Северна Македонија

saso user

Ердоган ќе ја олабави забраната до Википедија за Турција да тргне кон ЕУ

saso user

Рама не ја напушта власта ќе чека народот да го смени

saso user