Урбани вести

СРЕДБА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ СО АЛБАНСКИОТ АМБАСАДОР РЕКА

Градоначалникот Константин Георгиески, денеска имаше протоколарна средба со Фатос Река, амбасадор на Република Албанија во Република Северна Македонија. Двајцата соговорници оценија дека односите на двете земји се на високо ниво и дека тоа отвора нови  можности за унапредување на веќе воспоставената соработката меѓу крајезерските градови Охрид, Струга и Поградец.

На средбата  посебно беше потенцираната трансграничната соработка и заедничко аплицирање за користење средства од европските и меѓународните фондови за заштита на Охридското Езеро и културното богатство во регионот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ДЕЛЕГАЦИЈА ОД ПЛОВДИВ ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНА ОХРИД

saso user

Резултати од јавниот ликовен конкурс „Убавините на Национален парк Галичица“

saso user

ЈАВЕН ПОВИК ЗА ПОДНЕСУВАЊЕ БАРАЊА ЗА СУБВЕНЦИОНИРАЊЕ НА ОПРЕМА И УСЛУГИ ВО ЛОКАЛНОТО ЗЕМЈОДЕЛСТВО И СТОЧАРСТВО

saso user