Број на текстови објавени денес: 0
Бизнис Топ вести Урбани вести

Свечено отворен Пица -Ресторант „Луна“ во Охрид, сопственост на Нефи Усеини во Охрид

В‘чера со спектакуларен огномет и сечење на црвена лента од страна на градоначалникот на општина Струга Рамиз Мерко и бизнисменот Нефи Усеини, свечено беше одбележано отварањето на Пица -Ресторант „Луна“ во Охрид, сопственост на Нефи Усеини.

На свеченото отварање присутни беа јавни и политички, но голем дел и лица од бизнисот, како од Охрид така и од цела РСМ. Свеченото отварање беше проследено со огромен Огномет. Пица – Ресторан „Луна“ се наоѓа кај стариот Охридски Чинар.

Фотографија на Sasho Denesovski.

Фотографија на Sasho Denesovski.

Фотографија на Sasho Denesovski.

Фотографија на Sasho Denesovski.

Фотографија на Sasho Denesovski.

Фотографија на Sasho Denesovski.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Михаил Трендафилов – Нанче e кандидат на ГДУ за градоначалник на Охрид

saso user

Агро секторот не е зрел за приклучување кон ЕУ

saso user

Започна Програмата финансирана од ЕУ за јакнење на капацитетите на централните банки од Западен Балкан – вклучена и нашата централна банка

saso user