Број на текстови објавени денес: 123
Спорт

ПСЖ ја одби понудата на Барса за Нејмар

Францускиот шампион ПСЖ ја одбил понудата на Барселона да и понуди четири нејзини фудбалери во размена за Нејмар.

Според „Билд“, управата на Барселона и понудила на тимот од Париз четири свои фудбалери Филип Кутињо, Оусман Дембеле, Самуел Умтити и Нелсен Семедо, од кои може да избере тројца како замена за Нејмар.

Сепак, одговорот од Париз беше негативен, бидејќи како што пишува „Билд“ ПСЖ не е воодушевен од предлогот од многу причини.

Сепак, од францускиот клуб соопштија дека на Нејмар ќе му дозволат да оди во случај на вистинска понуда, со што им дадоа до знаење на Каталонците дека ќе мора да се вратат со нова понуда.

Инаку, бразилскиот фудбалер дојде во ПСЖ токму од Барселона во 2017 година, а Французите тогаш за него платија рекордни 222 милиони долари, со што Бразилецот стана најскапиот фудбалер на сите времиња.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Младиот Бесир Алили стана европски шампион во борење

saso user

„Ол-Стар“: Диало го прескокна Шекил О`Нил и го освои натпреварот во забивање ВИДЕО

saso user

Успехот на нашите параолимпијци мотив за спортување кај лицата со посебни потреби

saso user