Број на текстови објавени денес: 124
Македонија

Приведени велешанец и прилепчанец за присилување на малолетници

Во Битола вчера биле приведени И.Р. (37) од Велес и В.Д. (32) од Прилеп поради тоа што присилувале малолетни лица да вршат продажба на разни предмети во центарот на Битола.

По целосно документирање и расчистување на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Обвинет 20-годишник од Пробиштип за неовластено држење амфетамини

saso user

МВР: Апсолутна лага е дека имало некакво вадење на органи

saso user

Димитров: За да нема оправдувања за нови одложувања, фали само едно делче во мозаикот – иднината на СЈО

saso user