Број на текстови објавени денес: 124
Македонија

ОПШТИНА РЕСЕН со Јавен повик за пријавување на штети

Општина Ресен ги повикува сите граѓани кои што имаат материјални штети од невремето кое се случи 10.07.2019 година да пријават во просториите на Општина Ресен.

Во прилог можете да ги превземете формуларите кои ви се потребни за пријавување на штета

Барање за штети од природа непогода.docx

Изјава -за согласност за користење лични податоци.docx

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Заев на ифтарска вечер со Звиздиќ и Рама

saso user

Пораки на Денот на Европа: Време е за обединување и почеток на преговорите

saso user

Состанок на советодавниот комитет за заштита на европски лилјаци

saso user