Сцена

Ова е „мистериозното момче“ на Адел, и тој има сопруг ФОТО

Медиумите деновиве наголемо пишуваат за новото момче на славната пејачка Адел, за на крај да се испостави дека тој има сопруг. Но, тоа не е сè.

Имено, британскaтa пејачка Адел ја снимиле во Хајд парк како се држи за раце со „мистериозен маж“. Потоа се испостави дека Адел била во друштво на Пол Драјтон, кој е во брак со познатиот комичар Алан Каро.

се пријатели и тоа многу блиски, па дури Алан и Пол се венчале во куќата на славната пејачка во Лос Анџелес.

„Сопругот на Адел е многу згоден“, напишал Алан на Твитер и со тоа ставил крај на шпекулациите за новото, мистериозно момче на Адел.

Пејачката со раскошен глас, со години води сосема одвоен живот од нејзиниот поранешена сопруг, а со развод одолговлекувале, наводно, поради шестгодишниот син. На крајот сепак успеале да се договорат и немало борба за старателството.

Пејачката воедно подготвува и нов сингл, а како што се шпекулира, таа повеќе не прави тажни, срцепаратални песни.

– Сега веќе сум искусна, разведен жена, во потрага по нов нормалитет – им рекла Адел, наводно, на своите пријатели, но таа официјално не се огласила, пишува „Дејли мејл“.

FOTO: Printskrin/Tviter

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Синот на Хју Хефнер и актерката од „Хари Потер“ чекаат бебе ФОТО

saso user

Фотографиите од сопругата на Роби Вилијамс ги избезумија фановите: Сигурно се шокира кога ќе ја види наутро! ФОТО

saso user

Српската пејачка откри: Има колешки кои дедовци милионери ги влечат по јахти и се продаваат за пари

saso user