Бизнис

МојДДВ достапен и за Аpple телефоните

Апликацијата МојДДВ е достапна и на сопствениците на телефоните Аpple, информира на својот Фејсбук профил, директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска.

„Преземете ја апликацијата на вашиот iPhone и скенирајте ги вашите фискални сметки!“, напиша Лукаревска.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Франција го зголемува долгот, ама ќе заштеди од каматите

saso user

Словенечката „ТАБ МАК“ најави втора инвестиција во Пробиштип од 25 милиони евра

saso user

АНЃУШЕВ: ГРЦИЈА Е ТРАДИЦИОНАЛЕН ЕКОНОМСКИ ПАРТНЕР НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, СО ПОТПИШУВАЊЕ НА ДОГОВОРОТ ВО ПРЕСПА СОРАБОТКАТА ДОПОЛНИТЕЛНО СЕ УНАПРЕДУВА

saso user