Број на текстови објавени денес: 121
Бизнис

МојДДВ достапен и за Аpple телефоните

Апликацијата МојДДВ е достапна и на сопствениците на телефоните Аpple, информира на својот Фејсбук профил, директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска.

„Преземете ја апликацијата на вашиот iPhone и скенирајте ги вашите фискални сметки!“, напиша Лукаревска.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Цената на струјата непроменета: Скапата ќе чини 5,54 денари, а евтина 2,78 денари за киловат

saso user

Ерсте банка: Македонија ја очекува забрзан раст

saso user

Грчко-македонска соработка во оризопроизводството и заштита на рибниот фонд

saso user