Свет

Жртва на уапсениот педофил, пријател на Трамп и Клинтон: Бев престрашена, го молев да престане (ВИДЕО)

Џенифер Араоз изјави дека имала 15 години кога ја силувал американскиот милијардер Џефри Епстин, личен пријател на низа високи американски политичари и личности од јавниот живот и шоу бизнисот, меѓудругите и Бил Клинтон и Доналд Трамп.

– Бев престрашена. Го молев повторно и повторно да престане – кажала Араоз.

Почнала да оди во домот на милијардерот кога имала 14 години и го масирала облечена само во долен веш.

Откако ја силувал, Араоз престанала да оди кај него, иако постојано била убедувана да оди од неговиот персонал. Дури престанала да оди во училиште кое се наоѓало во близината на неговиот дом, се плашела дека повторно ќе ја нападне.

Инаку, Епстин е уапсен пред пет дена на аеродром во Њујорк, на враќање од Париз. Тој е осомничен дека им плаќал на малолетнички за масажи, а потоа сексуално ги искористувал.

Тој во минатото постигнал, како што пишуваа американските медиуми, добро спогодување за признавање на вината како би ги избегнал федералните обвинувања за сексуално злоставување малолетнички.

Имено, во 2008 година тој ја признал вината за сексуално злоставување малолетничка, па ја избегнал доживотната казна. Добил 13 месеци затвор и бил регистриран како сексуален престапник, иако истрагата утврдила дека сексуално злоставувал 36 малолетни лица.

Најновите обвинувања се однесуваат на сексуални злосторства кои се случиле помеѓу 2002 и 2005 година во Њујорк и Палм Бич на Флорида. Според нив, тој водел фирма преку која плаќал стотини долари во готовина за да има сексуални односи со девојчиња од 14 години.

NBC News

@NBCNews

“I was really frightened of Epstein. He knew a lot of powerful people and I didn’t know what he could do to me, and I wasn’t sure that anyone could protect me,” said Jennifer Araoz, who says Jeffrey Epstein assaulted and raped her when she was 15 years old https://nbcnews.to/2NOc7m2 

New Jeffrey Epstein accuser: He raped me when I was 15

Jennifer Araoz says she was recruited outside her New York City high school to provide sexual massages to the wealthy financier.

nbcnews.com

114 people are talking about this

New York Magazine

@NYMag

“I didn’t know if he would get angry or if I didn’t listen what the repercussions would have been,” says Jennifer Araoz. “So I kind of just followed. I was so young, so I didn’t know better.” https://nym.ag/2NUKN5o 

New Accuser Says Jeffrey Epstein Raped Her When She Was 15

“He took something from me that can never be repaired, never made whole.”

thecut.com

See New York Magazine’s other Tweets

TODAY

@TODAYshow

Jeffrey Epstein accuser Jennifer Araoz says she suffered from crippling anxiety, depression and panic attacks for years until she finally confided in her mother, then-boyfriend and two close friends.

Araoz intends to file a lawsuit.

Embedded video

49 people are talking about this
Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Жена дома зела 97 кучиња скитници со цел да ги заштити од Доријан

saso user

АНКЕТА: 86% од граѓаните барем еднаш наседнале на лажна вест

saso user

Суд на правдата: Велика Британија да ги врати островите на Маврициус

saso user