Број на текстови објавени денес: 0
Спорт

Гризман и официјално е играч на Барса

Барселона и официјално го објави трансферот на Антоан Гризман.

Каталонскиот клуб ја плати клаузулата од 120 милиони евра за францускиот стрелец и го ослободи од договорот со Атлетико Мадрид.

Вкупно 20 отсто ќе одат во касата на претходниот клуб Реал Сосиедад – 24 милиони евра.

Дваесет и осум-годишниот напаѓач ќе потпише петгодишен договор со „Лос Кулес“ и неговата нова откупна клаузула ќе изнесува 800 милиони евра.

FC Barcelona

@FCBarcelona

⚠ All the details about @AntoGriezmann, new Barça player
🔵🔴

C’est magnifique!

www.fcbarcelona.com

11.6K people are talking about this
Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Мбапе нема уште долго да остане во ПСЖ

saso user

Пике: Играм подобро за Барса, откако ја напуштив репрезентацијата на Шпанија

saso user

Салах за ЛШ: Подготвен сум да го жртвувам својот сон поради тимот

saso user