Број на текстови објавени денес: 121
Балкан

Уапсени двајца Срби осомничени за шпионажа во Косово

Косовската полиција соопшти денеска дека на граничниот премин Бела Земја на границата со Србија уапсила две лица осомничени за шпионажа, јави дописникот на МИА од Приштина.

Во краткото полициско соопштение се наведува дека лицата се косовски државјани од српска националност.

На осомничените, со одлука на надлежен обвинител, им е одредена мерката притвор.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Потрагата за детето кое падна во поток во Босна продолжува и денес (ВИДЕО)

saso user

Албанската полиција разби група шверцери на мигранти

saso user

Пожар во зграда во Сплит, станари во паника скокале од балкони

saso user