Урбани вести

По синоќешното невреме екипите на Комуналец на терен

По синоќешното невреме проследено со силен ветер и врнежи кое остави големи штети на источното крајбрежје на Охридското Езеро, екипите на „Охридски Комуналец“ веднаш интервенираа во с.Трпејца и манастирско-туристичкиот комплекс Свети Наум.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Пожар во стан во Охрид, повредени две лица

saso user

ПРОЕКТ ЗА ПОДОБРУВАЊЕ НА ВОДОСНАБДУВАЊЕТО И НАМАЛУВАЊЕ НА ТРОШОЦИТЕ ЗА ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА

saso user

ОД СЕПТЕМВРИ ЛЕТААТ ДИВИТЕ ПЛАТФОРМИ И ДИВИТЕ ОБЈЕКТИ НА ПЛАЖИТЕ ВО ОХРИД, ДРЖАВАТА ЌЕ ГИ РУШИ СИТЕ ДО ЕДНА!

saso user