Македонија Топ вести

Немало кој да пушта „бомби“ на судењето против Латас

Се одложи судењето за случајот „Тотал“  во кое обвинет е Драган Павловиќ Латас затоа што човекот задожен за пуштање на бомбите бил ангажиран на друга работа, а немало кој да го замени.

Следното рочиште треба да се одржи на 20 септември.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ципрас: Ќе бидам првиот грчки премиер кој официјално ќе го посети Скопје

saso user

Димитров – Линде: Клучно е Северна Македонија да се задржи на интензивните реформи

saso user

СЈО има докази дека полициските станици во Ресен и Кичево служеле како логистика при издавањето на лични карти на „фантомите“ од Мала Преспа

saso user