Број на текстови објавени денес: 124
Балкан

Мицотакис со сочувство до семејствата на жртвите во невремето

Сочувство до семејствата на загинатите во невремето на Халкидики изрази грчкиот премиер, Кирјакос Мицотакис преку неговиот официјален Твитер профил, јави дописничката на МИА од Атина.

– Сакам да го изразам моето искрено сочувство за семејствата на жртвите од катастрофалното невреме на Халкидики и да им посакам брзо оздравување на оние кои што се хоспитализирани. Вложуваме максимални напори за справување со проблемите и санирање на штетата – напиша Мицотакис на Твитер.

ФОТО: EPA / SIMELA PANTZARTZI

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Шарец: ЕУ е најдоброто нешто што и се случило на Словенија

saso user

Куме: При нефункционирање на Уставниот суд, уредбата на Мета треба да се спроведе

saso user

Пеколот доаѓа во Европа

saso user