Сцена

Изгледа како да му е мајка: Славната брачна двојка на удар на критиките ФОТО

Познатата холивудска двојка, поранешната мис на светот, Пријанка Чопра и пејачот, Ник Џонас, и понатаму го привлекуваат вниманието на светската јавност.

Иако се во брак помалку од една година, за нивната разлика во годините, но и за тоа дали се двојка или не, не престанува да се зборува.

Имено, поранешниот мис и музичарот често се предмет на шеги – таа повеќе изгледа како да му е мајка, а не сопруга, со оглед на разликата во години.

Пријанка е од Ник постара 10 години, а многумина забележуваат дека на фотографиите изгледа уште постаро од него, па сè повеќе шеги во овој контекст се упатени на нивна сметка.

Но, изгледа дека парот не обрнува преголемо внимание на ваквите приказни, туку ужива во љубовта.

За познатата двојка почна да се шпекулира уште во мај, 2018 година, а недолго после тоа пејачот и актерката отишле во нејзината родна Индија каде Ник ги запознал нејзините родители, но и објави фотографии и видео снимки со Пријанка, под кои покрај вљубените емотикони, напишал „таа“.

После патувањето, заедно се појавиле на познатата Мет Гала вечер, со што ги зголемиле сомнежите за нивната врска. Набрзо Ник на нејзиниот роденден ја запроси, а во декември и се венчаше со неа.

Свадбата е одржана во Индија, траеше неколку денови, а не се штедело на веселбата. Јавноста тогаш ги осуди дека многу потрошиле и дека премногу се расфрлале со пари.

Fichier:Priyanka Chopra and Nick Jonas in 2018.jpg

FOTO: Wikipedia

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ќе се мажи српската водителка Деа Ѓурѓевиќ, два дена по нејзиниот роденден

saso user

Светски познатиот режисер Фатих Акин пристигна во Битола

saso user

Кејт Бланшет: Одморете се од социјалните мрежи

saso user