Број на текстови објавени денес: 121
Македонија Топ вести

За наследничката на Јункер Македонија е светол пример за што се може кога целта е ЕУ

Западниот Балкан мора да се сфати посериозно, а Северна Македонија е светол пример за позитивни постигнувања, порача кандидатката за претседател на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен за време на состанокот со европските либерали, јавуваат германските медиуми, а пренесува Доче Веле.

Фон дер Лајен особено ја потенцираше Северна Македонија како „светол пример“ за тоа, „што е можно да се постигне, кога луѓето пред себе имаат јасно поставена цел- во случајот членството во ЕУ.“

Целиот текст можете да го прочитате ТУКА.

Photo: EPA / HAYOUNG JEON

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

На Кардиологија примен таткото на девојчето што во средата се удави во базен

saso user

Новиот министер за животна средина посебен акцент ќе стави на селектирањето отпад

saso user

Денеска пороен дожд и грмежи, од петок пекол

saso user