Број на текстови објавени денес: 121
Урбани вести

СРЕДБА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ СО ИТАЛИЈАНСКИОТ АМБАСАДОР РОМЕО

Градоначалникот Константин Георгиески, денеска имаше протоколарна средба со Карло Ромео, амбасадор на Република Италија во Република Северна Македонија. На средбата се разговараше за унапредување на меѓусебната соработка особено во сферата на туризмот и организирање на презентација на Охрид во некој италијански град.

Двајцата соговорници разменија мислења и околу заштитата на природното и културното наследство на Охрид, како и реализацијата на обврските за кои се разговараше на последната 43-тата сесија на Комитетот за светско наследство на УНЕСКО, која се одржа во Баку во Азербејџан.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

СДСМ: Ја разбираме нервозата на Мицкоски, владата предводена од Заев сработи и тоа сите го поздравуваат

saso user

Евроамбасадорот Жбогар оствари официјална посета на општина Дебрца

saso user

„Самрак на боговите“ вечерва на Охридско лето

saso user