Број на текстови објавени денес: 121
Здравје

Поразителна фотографија покажува мајка птица како го храни пилето со отпушок

Одејќи по плажата, една жена од Флорида фотографирала мајка птица како хо храни своето пиле со отпушоци од цигари.

Откако ја објавила на Фејсбук, фотографијата е преобјавена од страна на медиумите ширум светот, а птицата бебе брзо станува постерско дете за промени.

Црниот скејмер (вид на морска птица) најверојатно се збуни и отпушокот го замени за мала риба, вели фотографот Карен Catbird Мејсон, која обично ги фотографира птиците што ги хранат своите бебиња.

Птиците се хранат такашто се лизгаат по водата со своите клунови отворени, објаснува таа.Тие не гледаат што добиваат. Овој родител сигурно го собрал отпушокот во плитката вода, напишала таа.

Целиот текст побарајте го на порталот „Мајка и дете“.

Фото: Фејсбук

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Околу 250.000 лица во Македонија имаат висок притисок, а половината воопшто и не знаат за тоа

saso user

Здрави производи кои не смеете да ги јадете во големи количини!

saso user

Васка Леонтиќ: Ин витро не е табу, табу е кога жената го прави тоа сама

saso user