Балкан

Оставки од директорите на АНА-МПА и на ЕРТ

Директорот на грчката новинска агенција АНА-МПА, Михалис Псилос и извршниот директор на грчката телевизија ЕРТ, Јанис Дросос на вчерашната средба со новиот министер надлежен за медиумите и владин портпарол, Стелиос Пецас ги доставиле нивните оставки, јави дописничката на МИА од Атина.

Според грчки владини извори, Пецас им се заблагодарил и побарал од нив да останат на нивните позиции додека да заврши предвидената процедура за избор на нивните наследници.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Харадинај: Има сомневања дека Рама, Тачи и Вучиќ договарале поделба на Косово

saso user

ЕУ ќе инвестира 48 милиони евра за здравствен центар за деца во Хрватска

saso user

Мета: Не смееме да го пропуштиме овој историски момент да направиме чекот кон ЕУ

saso user