Број на текстови објавени денес: 124
Македонија Урбани вести

ЖБОГАР, ГЕОРГИЕСКИ, РАХМАН И ДРУГИ ,ВО АКЦИЈА ДЕН ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ОХРИД (ГАЛЕРИЈА)

Ден за чистење на Охрид❗️
Заедно со Делегацијата на 🇪🇺, евроамбасадорот Самуел Жбогар, Министерот за локална самоуправа Горан Милевски и Градоначалникот на Охрид Константин Георгиевски во акција за кампањата
#ЗаЧистоКакоДомаИсто 🍃.
#ЕУзаТЕБЕ

Ohri’de temizlik günü❗️
Avrupa Birliği Kuzey Makedonya Delegasyonu öncülüğünde, AB Büyükelçisi Samuel Zbogar, Yerel yönetim bakanı Goran Milevski ve Ohri Belediye Başkanı Konstantin Georgievski ile birlikte AB’nın çevre temizliği ve doğayı korumaya yönelik kampanyası çerçevesinde etkinliğe katıldık.
#SeninİçinAB

Фотографија на İlhan Rahman.

Фотографија на İlhan Rahman.

Фотографија на İlhan Rahman.

Фотографија на İlhan Rahman.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Се степале колеги во Клинички центар

saso user

Власта внимава за СЈО оти ѓаволот е во деталите

saso user

Лажни хуманитарци од „Биди хуман сега“, собирале донации ,а ги трошеле за лично луксузирање!

saso user