Број на текстови објавени денес: 124
Здравје

Лебарките предизвикуваат алергиски реакции, како да се ослободите од нив

Освен што се „главоболка“ во некои домови каде ги има, лебарките, исто така, може да предизвикаат и алергиска реакција. Каде што поминуваат, лебарките оставаат траги на плунка, фекалии и одбиени делови од телото, а за лицата кои се чувствителни битно е дека мртвите лебарки, нивниот измет и остатоците од кожата може да предизвикаат алергиски реакции, особено кај децата.

За да се ослободите од овие штеточинки, сè што ви е потребно е ловоров лист! Скршете го и распоредете го во ќошињата во домот. Наскоро ќе заборавите на секакви несакани гости во вашиот дом! Тајната се крие во тоа што овие инсекти, како лебарки, мравки, муви, комарци и молци, едноставно не можат да го поднесат мирисот на ловоров лист.

Можете исто така да ставите ловоров лист во ормарите и фиоките. Насадете ловоров лист во дворот, или ставете тенџере со ова растение на терасата. Може да си правите букети од гранчиња ловоров лист и естрагон кои ќе ги држите во вазна.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Што да јадете за да потемнете, а да не изгорите

saso user

Ако страдате од мигрени, проверете дали имате доволно магнезиум

saso user

Онлајн кампања: Јади паметно!

saso user