Број на текстови објавени денес: 127
Tуризам Досие Македонија Топ вести

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОХРИД ГЕОРГИЕСКИ ОКОЛУ УНЕСКО, УРБАНИОТ 30 ГОДИШЕН ХАОС ВО ОХРИД

Денес, на покана на Градоначалникот на Охрид Г-дин Константин Георгиески, редакцијата ohridsky.com, направи ексклузивно интервју. Без влакна на јазикот, по потрагата на ВИСТИНАТА, конечно читателите ќе ја дознаат правата вистина за сите згоди и незгоди на наталожен проблем веќе 26 години, кој сега се решаваше на самитот на УНЕСКО во Баку -Азербејџан. Отворено, без било каква цензура , се разговараше за наталожен проблем, за дивоградбите, како и за тоа кој треба, а кој дивоградби не треба да бидат ружени. За прв пат ќе ја дознаете вистината, кој се ингеренциите на Локалната Самоуправа, но кој дивоградби се легализирани, и како тоа се падна на терет на Општина Охрид. Ќе дознаете многу нешта, кои се причините, што денес имаме ваква состојба во урбанистичката сфера во Охрид, како тоа владее градежната, но и обичната мафија во Охрид?Кој се институции потфрлиле во своите делувања? Која е вината на јавното Обвинителство, судскиот систем и МВР? За сите нешта, слушнете го ексклузивното интервју со градоначалникот на Охрид Константин Георгиески.

Охридскај

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Владата ќе потроши околу 77.000 евра за гуми за „мерцедесот“ и за други возила

saso user

Рајнхард Прибе доби титула почесен професор на Универзитетот ФОН

saso user

ОЈО го повлече предлогот за притвор за двајца осoмничени

saso user