Урбани вести

Градоначалникот Ногачески најави нови проекти во локалната патната инфраструктура

Затоа оваа година, согласно Годишната програма за изградба и реконструкција на општински патишта и улици нашите активности ќе бидат насочени кон селата, кои некој пред нас со години ги заборавил и тоа :

-изградба-асфалтирање на две улици во село Врбјани,350 метри,
-изградба-асфалтирање на две улици во село Годивје, 450 метри
-изградба-асфалтирање на две улици во село Лактиње, 330 метри,
-изградба-асфалтирање на улица во село Слатино, 100 метри,
-тампонирање на улица во село Оздолени, 500 метри,
-тампонирање на пат до Црква “Св.Петка”, село Требеништа, 1 км,
-тампонирање на полски пат во село Оровник, 1 км,
-крпење на ударни дупки на асфалтните коловози.

Ветивме дека секој е важен и секој ќе биде важен.

Набргу почнуваме.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Со спектакуларен гала концерт на Ванеса Меј отворено 59. „Охридско лето“

saso user

Заврши осмото „На зајдисонце“ во Трпејца

saso user

Охрид домаќин на ИЦФ Меѓународна Илинденска регата во кајак кану на мирни води „Охрид2019“

saso user