Македонија

Стружанец зел пари од жителка на Албанија за заедничка фирма, па ја излажал

Триесет и осумгодишен стружанец со измама од албанска државјанка земал пари за отворање заедничка фирма.

СВР Охрид соопшти дека Полициската станица од Струга поднела кривична пријава против А.У. (38) од струшкото село Корошишта.

– Со лажно прикажување факти, во заблуда ја довел М.К.(36) од Поградец, Република Албанија, која, на 17 јануари годинава, на пријавениот на трансакциска сметка му пратила пари за отворање заедничка фирма во Струга – информира полицијата.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Премиерот Заев со вицепремиерката Шекеринска на средбата со шведскиот премиер Лофвен во Стокхолм

saso user

Џафери се надева дека и Шпанија ќе го ратификува протоколот за НАТО до декември

saso user

Прв регионален семинар за намалување на ризици од катастрофи со употреба на екосистемски решенија

saso user