Досие Македонија Топ вести Урбани вести

(Галерија) Каде сте Георгиески и Шикалоски?!Ова ли е Вашиот „Живот за сите“??

Трагична состојба господине градоначалник на Охрид  Георгиески Константин и првиот сообраќаен „Гуру“ во Општина Охрид.Зарем прокламирате цело време европски вредности и ваков „Живот за сите“?!

Кога говоревте „Живот за сите“ ,дали мислевте „Живот за сите“ ваши другари , роднини и бизнис партнери?!Зарем кога одевте по домовите на лицата со телесен Хендикеп и кога му ветувавте „Живот“ и равноправен третман , под Живот поддразбравте да им овозможите , полесно и поквалитетно да му го завршите нивниот живот , во сообраќајната Џунгла која ја направвте во Охрид?

Ајде, ќе разберам дека можеби Шикалоски , по долгиот „третман“ во Шутка и неговото признание и спогодба со ЈО, можеби малку повеќе залетал од потребното , како и од неговите аспирации за четири симулации на сообраќаен режим во Охрид, а од кога ќе ги испробаме сите четири , сега нов тендер ,за нови четири?!И така во круг , да се вртет парите , нели?!

Но , никако не можам да Ве раберам Вас господине Константин Георгиески , кој пред све и над све сте лекар, специјалист интернист, кој добро знаете дека секоја препрека за лицата со хендикеп , преставува пречка во нивниот обид да стигнат до определено место!

од приложените фотографии, јасно Ви докажувам ,какви будалии правите со сите оние силни огради на рскрсници.Ајде сега Константине Георгиески, седни со твојот сообраќаен општински “Гуро“ и објасни ,како и каде ова лице со попреченост , со својата инвалидска количка да помине?како да ги совлада вашите препреки, вашата аздисаност во трката да им наполнете џебови на ваши пријатели со глупави огради?!Зарем до таму Ви одлета памет, можеби сакате и специјални кафези да направите?! Гледај фотографии георгиески и објуасни…гледај од далечното Баку-Азербејџан , на кое дереџе го доведовте Охрид….

 

Сашо Денеосвски СОС БАЛКАНМЕДИА

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Борел: Законот за ЈО е важен чекор за реформските процеси

saso user

„Македонија е грчка“- портпарол на Златна Зора предизвика инцидент на средбата Димитров – Вуцис ВИДЕО

saso user

Политичари и правници ќе бараат чаре за законот за ЈО

saso user