Број на текстови објавени денес: 48
Спорт

Пет играчи го напуштија Челзи

Напаѓачот Гонзало Игуаин, голманите Роберт Грин и Едуардо Карваљо, како и дефанзивците Кајл Скот и Гери Кејхил го напуштија Челзи, објави официјалниот сајт на лондонскиот тим.

На сите им истекоа договорите со клубот.

Игуаин играше за Челзи во втората половина на сезоната 2018/19 на позајмица. Аргентинецот му припаѓа на Јувентус.

Грин ја заврши својата фудбалска кариера, додека Кејхил, Едуардо и Скот ќе бараат нови тимови.

ФОТО: EPA / JOSE SENA GOULAO

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

СЕХА: Металрг поразен на гостувањето кај Железничар

saso user

Зверев го избрка тренерот Лендл, наместо да го тренира, му здодевал со голфот и со кучето

saso user

ФФМ го враќа селекторот со кој за првпат се пласиравме на Европско првенство

saso user