Број на текстови објавени денес: 0
Здравје

Ако гледате премногу во мобилен или во таблет, ќе ви порасне рог…сериозно!

Ако премногу гледате во мобилниот телефон или во таблет, ќе ви порасне рог и тоа воопшто не е шега.

Се покажало дека времето кое го поминуваме со паметните телефони и лаптопите ги оптоваруваат деловите од телото кои инаку ги користиме помалку и тие се прилагодуваат.

Научниците од австралискиот универзитет кои тврдат дека кај новите генерации можат да се забележат на тилот, во подножјето на черепот, зајакнати коскени испакнатини кои наликуваат на рог, пишува Њујорк Тајмс.

Повеќе за ова на порталот „Мајка и дете“.

Фото: Pixabey

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Варена пченка може да го излечи целото тело: Сите правиме една иста грешка кога ја вариме

saso user

Ако ви се заглави коска од риба во грлото, веднаш направете го ова

saso user

Веганска исхрана – добар избор или сериозна закана за здравјето на децата?

saso user