Македонија

Охриѓанец пријавил дека непозната германска фирма пратила лажна фактура до банка, за да наплати од фирмата во која е вработен

Охриѓанец пријавил дека непозната германска фирма пратила лажна фактура до банка, за да наплати од фирмата во која е вработен.

– Вчера во 11.40 часот во СВР Охрид, Џ.Н.(35) од Охрид, вработен во фирма во Охрид, пријавил дека претходниот ден од банка во Охрид бил известен дека до банката биле доставени документи, дека фирмата каде бил вработен треба да уплати пари на фирма од Германија – информираат од МВР.

По извршена проверка било утврдено дека непознат сторител им пратил лажна фактура.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Мицкоски предлага предметите од СЈО да ги преземе државниот јавен обвинител

saso user

МНР: Засега нема загинати или повредени македонски државјани во Албанија

saso user

Цивил“ ќе бара СЈО да ги врати бонусите: Ваков скандал не се случил во изминатите две децении

saso user