Балкан

Српската полиција се сомнева оти маж си ја убил 43-годишната сопруга

Безживотните тела на сопружниците Ш.Х. на 60-годишна возраст и 43-годишната К.Х. биле пронајдени во својот дом во Србија. На нив имало рани нанесени со, како што се верува, ловечка пушка, која мажот легално ја поседувал.

– Се сомневаме дека мажот со неа пукал во сопругата, а потоа си пресудил и себеси – рекол извор од истрагата за „Курир.рс“.

Според податоците на полицијата и социјалните служби, немало пријава за насилство во ова семејство.

Наводно, засега немало причина да се верува дека во случајот е замешано трето лице. Неофицијално, брачниот пар живеел во простории на имотот на една фирма, во која сопругот работел како чувар.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

На факултет во Белград експлозија и пожар

saso user

Царина на Косово: За три месеци – 120 милиони евра помал увоз од Србија и Босна

saso user

Грција не го има сменето ставот кон Преспанскиот договор

saso user