Број на текстови објавени денес: 41
Балкан

Српската полиција се сомнева оти маж си ја убил 43-годишната сопруга

Безживотните тела на сопружниците Ш.Х. на 60-годишна возраст и 43-годишната К.Х. биле пронајдени во својот дом во Србија. На нив имало рани нанесени со, како што се верува, ловечка пушка, која мажот легално ја поседувал.

– Се сомневаме дека мажот со неа пукал во сопругата, а потоа си пресудил и себеси – рекол извор од истрагата за „Курир.рс“.

Според податоците на полицијата и социјалните служби, немало пријава за насилство во ова семејство.

Наводно, засега немало причина да се верува дека во случајот е замешано трето лице. Неофицијално, брачниот пар живеел во простории на имотот на една фирма, во која сопругот работел како чувар.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Заглавени во лифтови, но нема сериозно повредени лица во земјотресот во Атина

saso user

Демонстрантите од пред албанскиот Парламент се префрлија пред полицијата во Тирана

saso user

За правата на Хрватите во БиХ Ковач го предлага „белгискиот модел на региони“

saso user