Број на текстови објавени денес: 0
Сцена

Тамара ќе настапи на Парадата на гордоста

Тамара Тодевска ќе настапи на првата Парада на гордоста, која треба да се случи идниот викенд во Скопје.

Таа преку Твитер соопшти дека е горда што ќе пее на 29 јуни. Настанот ќе почне во „Жена бopeц”, а ќе заврши во школката кај Градскиот парк, каде што е предвидено да говори министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и други говорници.

За забавата покрај Тамара ќе настапат и други естрадни уметници и неколку диџеи.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Јована Јоксимовиќ за „инает“ се појави во проѕирна блуза во утринската програма ФОТО

saso user

Брајан Адамс за првпат во Македонија на 13 ноември

saso user

Дрејк тајно ѝ платил 350.000 долари на моделка која го обвини за силување

saso user