Македонија

Непарните на Партизанска ќе немаат вода

Поради дефект на затворач Ф-80 милиметри денеска на булевар „Партизански Одреди“ бр.82 во населба Карпош, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на бул.„Партизански Одреди“ на потег од крстосница бул.„8 Септември“ до крстосница со „Франклин Рузвелт“ (непарни броеви).

Од Информативниот центар на ЈП Водовод и канализација-Скопје соопштија дека прекинот во водоснабдувањето ќе биде од 10 часот до санирање на дефектот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Извадок на билтен на настани на МВР на РСМ за ден 06.05.2019 година

saso user

Џафери: Собранието нема основ да постапува за Павле Богоевски

saso user

Пресудата за 27 април ја наполни најголемата судница во Кривичен

saso user