Број на текстови објавени денес: 2
Македонија

Непарните на Партизанска ќе немаат вода

Поради дефект на затворач Ф-80 милиметри денеска на булевар „Партизански Одреди“ бр.82 во населба Карпош, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на бул.„Партизански Одреди“ на потег од крстосница бул.„8 Септември“ до крстосница со „Франклин Рузвелт“ (непарни броеви).

Од Информативниот центар на ЈП Водовод и канализација-Скопје соопштија дека прекинот во водоснабдувањето ќе биде од 10 часот до санирање на дефектот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

На Поповски повторно му се суди за 300 возила во МВР, Кацарска му ја „поздрави“ сопруга

saso user

Спиро Ристовски бара да му се укине притворот

saso user

МОН: Таравари незаконски разрешува и назначува директори на училишта

saso user