Број на текстови објавени денес: 0
Спорт

Мареј првпат победи на турнир по враќањето од повредата

Британецот Енди Мареј заедно со Шпанецот Фелисијано Лопез го освои турнирот во Лондон во игра на двојки.

Во финалето тие беа поуспешни од двојката Раџив Рам (САД) / Џо Салисбери (Велика Британија) со 7:6 (8:6), 5:7, 10:5.

За Мареј, лондонскиот турнир беше првиот по закрепнувањето од повреда на колкот.

Турнир во британската престолнина имаше награден фонд од два милиони евра.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Верстапен останува победник во Австрија

saso user

Нејмар: Збогум засекогаш!

saso user

Ангеловски: Респект за Полска и Австрија, но во Скопје паѓале и поголеми репрезентации

saso user