Спорт

Кулибали можe и ќе остане во Наполи

Фудбалерот на Наполи, Калида Кулибали, рече дека постојат шанси тој да остане во Неапол и следната сезона.

– Не знам дали ќе останам во Наполи. Постојат шанси за тоа. Но, јас треба да играм на Африканското првенство. Сега сите зборуваат за мене, но во овој момент лично сум подготвен да зборувам само за репрезентацијата на Сенегал, со која сакам да постигнам нешто сериозно. Затоа, не сум подготвен да зборувам за мојата клупска иднина, изјави Кулибали.

Тој минатата сезона настапи на 48 натпревари за Наполи, постигна два гола и имаше една асистенција.

На порталот „transfermarkt.de“ неговата вредност се проценува на 75 милиони евра.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Де Геа го повреди мускулот, може да го пропушти следниот натпревар

saso user

Модриќ е првиот добитник на Златната топка во 26 години што не успеа да добие следна номинација

saso user

Хонда ќе се израмни со Мерцедес со следната надградба

saso user