Македонија

Го усмртил камионот што самиот го паркирал во Скудриње за да истовари месо

Во село Скудриње вчера во 12,30 часот било пријавено дека починал И.Е.(57) од истото село откако бил поклопен од камион „Там“ (негова сопственост) кој се придвижил откако претходно тој го паркирал со намера да истовари стока во касапница. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Гостивар. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено за обдукција.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

МВР и обвинителството сѐ уште не можат да го откријат идентитетот на „Илија Громовник“

saso user

Пратениците ќе му пресудат на СЈО

saso user

Села за 360 степени: Алијансата до четврток ќе реши дали ќе даде поддршка за некој од кандидатите

saso user